12sty

Wrzesień 2015

WRZESIEŃ NR 1/2015

Urodzinki – każde dziecko będące jubilatem otrzymało piękną koronę ozdobioną i prezent. Przedszkolakom bardzo smakował Ciuciutorcik, który przyjechał do przedszkola specjalnie na tę okazję. Wszyscy obecni w tym dniu wzięli udział w zabawach urodzinowych z chustą animacyjną, tańcami z ogromną ilością balonów w rytm dziecięcych przebojów, a także w zabawie w „znikające krzesło”.

Nasze przedszkolaki z zapałem przywitały jesień. Na wszystkich spacerach dzieci bacznie szukają oznak jesieni i chętnie dzielą się swoimi spostrzeżeniami. Tu kolorowy liść, tam grzyb, turlający się orzech. Z obserwacji przyrody można stworzyć wspaniałą okazję do zabawy. Jesień zawitała także w przedszkolu: malowanie liści, granie melodii deszczu, liczenie kasztanów i żołędzi, zabawa z balonami w jesiennych barwach, poznawanie jesiennych warzyw i owoców to tylko część atrakcji, a czeka nas jeszcze wiele wspaniałych jesiennych chwil.

Rozpoczął się kolejny rok szkolny, a wraz z nim kolejne spotkanie z naszymi ulubionymi pieskami Lili i Lexy. Tym razem zwierzaki pomogły nam utrwalić wiadomości związane z porami roku, a szczególnie z jesienią. Między innymi odrysowywaliśmy psiąłapę i tworzyliśmy z niej jesienne drzewo. Każde dziecko miało możliwość nakarmienia, pogłaskania i pobawienia się z psiakiem, a Lili i Lexy każdemu przybiły „piątkę”. Spotkanie z pieskami przyniosło wiele radości, a w nagrodę na zakończenie każdy przeszedł przez długi i zakręcony tunel.

Przedszkole Ciuciubabka wyruszyło na Sprzątanie Świata. Dzieci uczestniczyły w całym procesie wraz z czuwającymi nad ich bezpieczeństwem Ciociami, a przede wszystkim zostały zapoznane z koniecznością ochrony środowiska i wrzucania śmieci do kosza, najlepiej razem z segregacją. Mamy nadzieję, że dzięki takim akcjom dzieci zdobędą wiedzę, która zaprocentuje w przyszłości.

Kolejne spotkanie z cyklu „Mały szef kuchni” i w roli głównej: jabłko J Najpierw się nimi bawiliśmy, potem wydrążaliśmy, a na koniec piekliśmy i zajadaliśmy!