Wizja

Niepubliczne Przedszkole Ciuciubabka ugruntuje swą pozycję w branży edukacyjnej, jako najlepiej funkcjonująca placówka realizująca program nauki przez zabawę

Zespół Ciuciubabki jest jednym z liderów adaptacji przedszkolnej maluszków na lokalnym, poznańskim rynku. Kładziemy nacisk na ciągły rozwój naszych form pracy. Odpowiedzialnie planujemy inwestycje – tak, aby ich realizacja spełniała bieżące zapotrzebowania najmłodszej społeczności. Funkcjonujemy z powodzeniem już od 2014 roku, a nasze przedszkole kontynuować ma wszelkie wypracowane przez ten okres standardy. Naszym celem, jako placówki dydaktyczno-wychowawczej, jest ciągłe poszerzanie zakresu działalności i oferowanych dzieciom atrakcji. Chcemy, aby w Ciuciubabkowym przedszkolu pociechy wspinały się na najwyższe szczeble drabiny prowadzącej ku wiedzy, czyniąc to jednak w sposób dla nich najmilszy – przez zabawę. Mając na uwadze, iż to właśnie ten sposób uprzyjemniania czasu zachęca dzieci do myślenia i pogłębia w nich umiejętność rozwiązywania problemów, będziemy czynić wszystko, aby stanowił on przewodni punkt w planie naszej pracy. Nasi wychowawcy, dzięki swej kreatywności, zaangażowaniu i profesjonalnemu podejściu do kierowania rozwojem dziecka, dołożą wszelkich starań, aby powierzone nam szkraby nawet z dala od rodziców odczuwały ciepło domowego ogniska. Zamierzamy nadal konsekwentnie podejmować działania, które spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających opiekunów. Dowodem naszego zaangażowania i rzetelnej realizacji zadań są rzesze zadowolonych klientów, którzy obserwując nasze poczynania chętnie posyłają do nas swoje maleństwa. Pragniemy stać się najlepiej prosperującą jednostką w zakresie edukacyjno-zabawowej działalności, wciąż zmieniać i ulepszać się dla Państwa.

Inspirują nas dziecięce marzenia

Jesteśmy placówką otwartą na wszelkie potrzeby i wyzwania, jakie stawiają przed nami zarówno rodzice, jak i dzieci. Państwa oczekiwania wyznaczają kierunki naszego działania we wszystkich obszarach, począwszy od tych metodycznych, na organizacyjnych skończywszy. Miernikiem sukcesu naszego postępowania jest radosny uśmiech goszczący na twarzach pociech, który stanowi wyraz aprobaty dla oferowanych im zajęć. Kompleksowa obsługa dydaktyczno-wychowawcza i ciągła wymiana informacji między nami, Państwem i maluszkami, pozwoli nam inspirować się wzajemnie. Wszelkie wymiany myśli będziemy wykorzystywać jako pozytywne impulsy do poszukiwania i wdrażania coraz to nowych rozwiązań. Będziemy czynić wszystko, aby dzieci czuły się u nas ważne, bezpieczne i docenione, a co za tym idzie – szczęśliwe. Opiekując się wychowankami, cały czas będziemy dostarczać im wielu bodźców, które odpowiednio ukierunkują ich rozwój. Mając na uwadze, iż dzieciństwo to najważniejszy okres w życiu, dołożymy wszelkich starań, aby czas ten był także najpiękniejszy. Ogromny nacisk położymy na polisensoryczne formy pracy, aby móc stymulować rozwój wszystkich zmysłów Państwa pociech. Ponieważ to zabawy spełniają fundamentalną funkcję poznawczą i przygotowawczą do wejścia w życie, chcemy, aby stanowiły dominantę naszych przedszkolnych działań. Spośród wielu propozycji godnych polecenia – zabaw sportowych, intelektualnych, czy manualnych, będziemy wybierać te, które będą zgodne z zainteresowaniami dzieci, z zastrzeżeniem urozmaiceń, podnoszących poziom zaangażowania w wykonywaną czynność. Pamiętając, jak ważną rolę w pierwszych latach życia odgrywa zabawa, chcemy za jej pomocą stymulować dzieci do uczenia się tego, jak rozumieć świat, pobudzać ich kreatywność, wyobraźnię i percepcję, a przede wszystkim rozbudzać ich ciekawość. Ukształtujemy w najmłodszych właściwe postawy językowe, prozdrowotne, emocjonalne i psychospołeczne. Dziecko nie będzie otrzymywało jednak gotowych rozwiązań, lecz pod naszym czujnym okiem samodzielne dokonywało prawidłowych wyborów. Będziemy dążyć do osiągnięcia pełnej satysfakcji zarówno opiekunów, maluszków, jak i nauczycieli, przy zachowaniu najnowszych standardów edukacyjnych i wychowawczych przewidzianych na drodze ustaw i rozporządzeń oraz z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa i higieny pracy.

Wartości Ciuciubabkowego zespołu

Profesjonalizm