Serdecznie zapraszamy dzieci, które mają ukończone 2,5 roku na wakacyjne zajęcia adaptacyjne. Maluchy, które od września mają rozpocząć swoją przedszkolną przygodę będą miały możliwość zrobić pierwszy krok w kierunku adaptacji w grupie rówieśników i uczestniczyć w zajęciach muzyczno – plastycznych z elementami edukacji przedszkolnej.

 

W programie:

  • Zabawy muzyczno-taneczne

w tej części zajęć dzieci uczą się wspólnej zabawy w kole, poznają słowa i gesty do wielu piosenek i tańców, nabywają wyczucie rytmu oraz umiejętność różnicowania dźwięków

  • Zabawy ruchowe

w tej części zajęć dbamy o harmonijny rozwój motoryczny dziecka, usprawniamy motorykę dużą (całe ciało) oraz motorykę małą (dłonie i paluszki), dzieci gimnastykują się w zabawowej formie – podróżując do lasu, nad jezioro…

  • Zabawy relaksacyjne

po sporym wysiłku czas na odpoczynek – ale aktywny! dzieci uczą się koncentracji uwagi i relaksu słuchając wyciszających melodii, odgłosów przyrody, grają na dzwoneczkach i innych cichutkich instrumentach, słuchają i uczą się słów wielu kołysanek

  • Zabawy plastyczno-twórcze

to część zajęć, która doskonali ekspresję i działanie twórcze dziecka : malujemy pędzlem i nie tylko…rysujemy, lepimy z plasteliny, ciastoliny a nawet masy solnej, wydzieramy – przerabiamy, naklejamy, wymyślamy kostiumy i przebieramy się, urządzamy teatrzyki, tworzymy!

 

Zajęcia będą odbywały się od godziny 9.00 do 12.00 z przerwą na zupkę :)