01lut

Styczeń 2016

Styczeń 01/2016

Wraz z początkiem nowego roku kalendarzowego odwiedzili nas Państwo Ciekawscy. Skoro początek roku to także karnawał. Dzieci wraz z Panem Ciekawskim przy pomocy magicznego kufra i mapy miały okazję przenieść się do różnych zakątków świata i poznać wywodzące się stamtąd rodzaje tańca (m.in. sambę, taniec nowoczesny, walc wiedeński). Każdy z tańców wykonała para tancerzy, co zaciekawiło bardzo przedszkolaki. Na zakończenie dzieci nauczyły się układu tanecznego pasującego idealnie do trwającego karnawału.

W piątek 15 stycznia całe Przedszkole Ciuciubabka bawiło się na baliku karnawałowym. Dzieci i ciocie wzięli udział w kilku konkurencjach i wyścigach. Dzieciaki świetnie się bawiły i miały okazję skosztować swoich przysmaków podczas poczęstunku. Tańcom i zabawom nie było końca. Każdy z uczestników balu przedstawił się i powiedział, za co jest przebrany – niektóre z dzieci ciężko było rozpoznać.

W styczniu odbyły się zajęcia z Dogoterapii. Ponownie odwiedziły nas znane już pieski: Lily i Lexi. Dzieci brały udział w ćwiczeniach usprawniających narządy artykulacyjne oraz przypomnieliśmy sobie, jakie odgłosy wydają zwierzęta. Na koniec każde z dzieci miało okazję nakarmić Lilkę oraz pogłaskać ją.

W piątek 29 stycznia obchodziliśmy w naszym przedszkolu urodzinki dzieci urodzonych w styczniu. Każdy z jubilatów otrzymał swoją koronę, zdmuchnąłświeczki i otrzymałżyczenia oraz odśpiewane przez wszystkie dzieci „Sto lat”. Obchodzeniu urodzin towarzyszyły także prezenty i przepyszny tort.

W naszym przedszkolu odbył się Dzień Dinozaura, podczas którego poznaliśmy ważniejsze gatunki dinozaurów, takie jak: stegozaur, triceratops, pterodaktyl, diplodok, tyranozaur. Posłuchaliśmy odgłosów z prehistorycznego lasu, liczyliśmy kolce dinozaurów, a na koniec malowaliśmy farbami wybrane dinozaury.

29 stycznia odwiedziła nasze przedszkole pani Pianistka, która wytłumaczyła nam, czym różni się pianino od fortepianu. Pokazała zapis nutowy, wyjaśniła co to klucz wiolinowy, a na koniec zaśpiewała i zatańczyła z nami Zimową Poleczkę.