12sty

Październik 2015

PAŹDZIERNIK NR 2/2015

W ostatnim tygodniu października przedszkole odwiedziła Pani Lidka – fryzjerka, która uczesała wszystkie chętne dzieci, fachowo utrwaliła fryzury i wykonała piękne upięcia oraz kolorowe irokezy. Zachwytom dzieci i cioć nie było końca!

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej na wszystkie dzieci i ciocie czekała niezwykła, słodka niespodzianka. W przedszkolu odbyły się warsztaty czekoladowe. Każdy zrobił swoją niepowtarzalną czekoladkę z przeróżnymi dodatkami i w innym kształcie J

W piątek 30 października dzieci miały okazję zapoznać się z nowymi przygodami Ciekawskich. Tym razem pomogły Leśnej Skrzatce rozpoznawać melodie z bajek.

Z okazji Dnia Dyni całe przedszkole udekorowaliśmy na pomarańczowo. Zabawa była świetna. Graliśmy w dyniowe kręgle, chodziliśmy po dyniowym slalomie, szukaliśmy dyni. A największą atrakcją było drążenie dyni i wycinanie buziek. Każda grupa przygotowała swoją dynię, a efekty można było podziwiać w szatni!

Przedszkole odwiedziły także pracowite pszczoły wraz z ich opiekunem, który niezwykle obrazkowo przedstawił życie tych stworzeń i opowiedział o pożytecznej pracy, którą te owady wykonują. Dzieci poczęstowały się pyłkiem kwiatowym i otrzymały słoiczki miodu. Miały też okazję obejrzeć prawdziwe pszczoły zamknięte w specjalnym „akwarium”.

23 września nasze przedszkole po raz kolejny odwiedziły pieski: Lili i Lexi. Dzieci głaskały je i karmiły oraz wzięły udział w kilku zadaniach – między innymi dopasowywały odpowiednie budy do poszczególnych ilustracji z pieskami i rzucały piłkę, by piesek przyniósł ją z powrotem.

Tym razem naszymi jubilatami byli: Ewa i Aleks z grupy Wyliczanka oraz Oskar Cz. z grupy Skakanka. „Ciuciutorcik” był taneczny i sportowy. Szaleństwo z balonami, serpentynami oraz różne konkurencje sportowe. Oczywiście nie zabrakło tortu, dmuchania świeczek i prezentów! Sto lat!!!

Grupa Wyliczanka obchodziła Dzień Prehistoryczny. Poznawaliśmy dinozaury, dowiedzieliśmy się kto to jest człowiek pierwotny, gdzie mieszkał, czym się zajmował i jak spędzał wolny czas. A także rysowaliśmy „na ścianach” naszej przedszkolnej „jaskini”.