11maj
logo_nowe2_cien

Kwiecień 2016

Grupa Wyliczanka wybrała się tramwajem na wycieczkę do Teatru Muzycznego w Poznaniu. Mieliśmy okazję obejrzeć wspaniałe przedstawienie „Królewna Śnieżka i 7 krasnoludków”. Przedszkolaki były bardzo grzeczne i mogą dawać przykład innym, jak prawidłowo zachowywać się w teatrze.

W tym miesiącu dzieci bawiły się także podczas Eko Baliku. Tego dnia rodzice i dzieci mogli wykazać się kreatywnością w tworzeniu strojów i rekwizytów wykonanych z kartonów, butelek i tektury. Dzieci przećwiczyły dbanie o ekologię i środowisko naturalne oraz dowiedziały się, jak segregować odpady.

Nasze przedszkole odwiedziły dzieci z 6 klasy, Szkoły Podstawowej nr 19. Zaprezentowały nam cykl pouczających opowiadań o Bratku, który po spotkaniu z uczniami zagościł w naszym przedszkolu na stałe. Dziękujemy starszym dzieciom za chęci poczytania młodszym kolegom :-)

Podczas wizyty Teatru Fantazja, przedszkolaki miały okazję spotkać się ze swoimi ulubieńcami z dużego ekranu: Elsą, Anną, Kristofem oraz Olafem. Wspólnie wybraliśmy się do ich krainy, a ową wizytę upamiętniliśmy wspólnym zdjęciem z Olafem.

Podczas kwietniowych warsztatów kulinarnych dzieci przygotowały niemal samodzielnie zdrowy podwieczorek – mus z daktyli i suszonych owoców, którym posmarowały wafle ryżowe. Deser wszystkim bardzo smakował, a dzieci na chwilę zamieniły się w prawdziwych kucharzy.

W kwietniu obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Tańca. Tego dnia tańcom nie było końca. A że przedszkolaki bardzo lubią tańczyć, nie mogło zabraknąć Boogie Woogie, Kaczuszek, Tańca Butów, Labady oraz innych, samodzielnych popisów.

W lutym jak co miesiąc nasze Przedszkole obchodziło urodzinki dzieci. Tym razem świętowali jubilaci z marca i kwietnia. Dzieci miały okazję spróbować pysznego malinowego tortu oraz pobawić się w zabawy z piłkami, kolorową chustą i podczas tańców z towarzyszeniem dziecięcych przebojów.

Państwo Ciekawscy wraz z panem Lupą i wujem Andrzejem przenieśli nas na leśną polanę, która okazała się bardzo zaśmiecona. Wspólnymi siłami posprzątaliśmy i posegregowaliśmy śmieci, które trafiły do magicznej maszyny. Dzięki tej maszynie z zebranych śmieci powstały wspaniałe instrumenty, na których mogliśmy zagrać.

Po raz kolejny odwiedziła nas Ciocia Ewelina wraz z Lilą. Przedszkolaki utrwaliły podstawowe nazwy kolorów oraz pobawiły się wraz z Lilką w chowanego! Na koniec wspólnymi silami próbowaliśmy ululać pieska do snu…