28lut

Styczeń 2017

WIZYTA POLICJANTA

Pod koniec miesiąca miała miejsce wizyta policjanta, w której brały udział przedszkolaki ze wszystkich grup. Dzieci dowiedziały się pod jakie numery alarmowe dzwonić w razie wypadku i jak zachowywać się podczas ferii zimowych. Zostały przestrzeżone przed osobami nieznajomymi i dokładnie opisywały strój policjanta oraz dodatkowe elementy takie jak kajdanki czy pałka policyjna. Pod koniec spotkania dzieci mogły zadać policjantowi nurtujące je pytania, z czego chętnie skorzystały. Wizyta policjanta była dla nich ciekawym wydarzeniem, do którego wracali w rozmowach przez jakiś czas.

WARSZTATY KULINARNE

Jedną z dodatkowych atrakcji były kolejne już warsztaty kulinarne, na których dzieci przygotowywały pudding. Nie wszyscy zasmakowali w nowym daniu, ale z powodu śmiesznych, przyjemnych w dotyku i smaku kuleczek, gotowanie sprawiło im wiele radości.

BAL KARNAWAŁOWY

Na tegorocznym baliku dzieci zaprezentowały swoje stroje (były księżniczki, Elzy, Spidermani, Supermeni, kotek, policjanci, strażacy, pszczółki, biedronki). Dzieci brały udział w szeregu konkurencji i zabaw. Miały okazję zdobyć super nagrody, a na koniec każdy otrzymał balonik i czapkę. Ciekawe, jakie zabawy czekają nas w przyszłym roku.

Pierwsze dni stycznia oraz ostatnie dni grudnia to czas, kiedy na nasze Przedszkolaki czekało dużo tańców i zabaw o tematyce karnawałowej. Dzieci pożegnały 2016 rok specjalnym sylwestrowym mini-balikiem, na którym czekało na nie wiele zabaw oraz pyszne przekąski.

URODZINKI

Na naszych grudniowych jubilatów czekała wspaniała zabawa urodzinowa przy dźwiękach muzyki. Jubilaci ochoczo zdmuchnęli świeczki na swoim pysznym torcie, podziękowali za pięknie wyśpiewane sto lat i otrzymali urodzinowy prezent.

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

W dniach 16 i 17 stycznia gościliśmy w naszym Przedszkolu ukochanych dziadków i babcie. Dzieci przygotowały z tej okazji krótki występ artystyczny, dziękując tym samym za ich opiekę i miłość. Po skończonej akademii dzieci wręczyły dziadkom własnoręcznie zrobione prezenty i udali się na poczęstunek.

DOGOZABAWA

W minionym miesiącu na zajęciach z Dogozabawy dzieci poznały różnego rodzaju przysmaki dla piesków oraz miały okazję samemu nakarmić Lili pysznym pasztetem. Na koniec najodważniejsi przybrali bezpieczną pozę, a piesek przeszedł po ich plecach.

DZIEŃ ZDROWIA

Grupa Układanka w styczniu obchodziła także Dzień Zdrowia. Podczas zajęć w tym dniu podzieliliśmy różne produkty na zdrowe i niezdrowe,rozmawialiśmy o tym co należy robić by zachować dobre zdrowie i jak uchronić się przed chorobami.