18kwi
logo_nowe2_cien

Marzec 2017

Urodzinki

W marcu kolejne dzieci obchodziły swoje urodzinki. Tym razem były to dzieci urodzone w lutym. Do przedszkola przyjechał pyszny tort malinowy, a jubilaci tego dnia zostali ubrani w piękne złote korony oraz otrzymali okolicznościowe prezenty

Wycieczka do Ogrodu Botanicznego

W marcu grupy Skakanka, Wyliczanka i Układanka wybrały się na wycieczkę do Ogrodu Botanicznego na zajęcia przyrodnicze pod tytułem „Życie budzi się ze snu”. Podczas spaceru dzieci miały okazję zobaczyć jak przyroda budzi się z zimowego snu i rozpoznawały zwiastuny wiosny.

Dzień Kolorów

W marcu grupa Układanka obchodziła Dzień Kolorów. W tym dniu dzieci rozpoznawały kolory jakie znajdują się wokół nich, poznały nazwy nieznanych jeszcze barw, mieszały kolory oraz ozdabiały motyle według swojego uznania. Pobawiły się także w rozwiązywanie zagadek na temat kolorów oraz wypowiadały się na temat

Dogozabawa

W marcu kolejny raz zawitały do nas pieski – Lili i Lexi. Przyjechały wraz z panią Eweliną, która jak zwykle wykazała się bardzo dużą cierpliwością w pracy z dziećmi i czworonożnymi podopiecznymi. Dzieci poznawały części ciała piesków, karmiły je oraz wzięły udział w zabawach ruchowych.

Muzeum Rogalowe

Grupy Skakanka i Wyliczanka wybrały się do Muzeum Rogalowego, aby dowiedzieć się jak powstają te pyszne poznańskie przysmaki. Dzieci miały możliwość wykonania własnych rogali i nauczyły się wybranych słów z gwary poznańskiej.

Państwo Ciekawscy

Na comiesięcznym spotkaniu z Państwem Ciekawskimi Pan Lupa próbował rozwiązać spór instrumentów dętych. Instrumenty wraz z dziećmi wzięły udział w teleturnieju, podczas którego okazało się że każdy instrument jest tak samo ważny.

Dzień Wody

Miniony miesiąc był dla wszystkich grup czasem nauki wiadomości na temat świata przyrody. Wszystkie grupy wzięły udział w obchodach Dnia Wody, który został przygotowany w ramach udziału w akcji „Mamo, Tato, wolę wodę!”. Dzieci zamieniły się w wodnych superbohaterów oraz poznały tematykę wody dookoła nich. Na pewno wyrobią sobie teraz zdrowy nawyk picia wody.

Tydzień Sensoryczny

Grupa Malowanka obchodziła w tym miesiącu Tydzień Sensoryczny. W jego trakcie dzieci przeprowadzały eksperymenty oraz posługiwały się wieloma zmysłami, poznając różne płyny, materiały, konsystencje i tekstury. Rozpoznawały przedmioty przy pomocy dotyku, mając przy tym wiele zabawy

Teatr Animacji

Grupy Wyliczanka i Skakanka wybrały się na spektakl pt. „Odlot” do Teatru Animacji. Dzieci mogły się dowiedzieć czegoś więcej o tolerancji i o prawdziwej przyjaźni. Pełni emocji wróciliśmy do przedszkola, gdzie stworzyliśmy piękne ilustracje do przedstawienia

Wycieczka do Palmiarni

Grupa Wyliczanka wybrała się tramwajem na wycieczkę do poznańskiej Palmiarni. Dzieci miały okazję obejrzeć roślinność z różnych zakątków świata. Oprócz roślin obejrzały też ryby, żółwie, węże i owady.

Sportowy Zajączek

Na tegorocznym Sportowym Zajączku przedszkolaki brały udział w wielu sportowych konkurencjach, które zakończyły się powodzeniem, ponieważ do przedszkola wróciliśmy z torbą pełną nagród J w przerwach między konkurencjami bawiliśmy się z Zajączkiem i układaliśmy budowle z klocków. Nie możemy doczekać się Sportowego Zajączka za rok!

Dzień Morza

Z okazji Światowego Dnia Morza grupy Skakanka i Wyliczanka zabrały się za stworzenie własnego morskiego świata. Farby i stopy to połączenie które sprawiło, że zabawie i śmiechom nie było końca.