05kwi

Marzec 2016

21 marca wszystkie grupy przedszkolne powitały wiosnę. Tego dnia zajęcia poświęcone były nowej porze roku. Dzieci wykonywały wiosenne krajobrazy, kwiaty, słuchały wiosennych piosenek i opowieści o Pani Wiośnie.

Przedszkole Ciuciubabka w marcu obchodziło Dzień św. Patryka. Dzieci zostały zaznajomione z tradycjami jego obchodzenia na zajęcia ch dydaktycznych i na zajęciach z języka angielskiego. Wysłuchały legend o św. Patryku i o psotnym skrzacie Leprechaunie oraz wykleiły swoje własne zielone koniczynki.

Po raz kolejny odbyły się warsztaty “Małego Szefa Kuchni”. Mieliśmy okazję samemu wykonać masę na pyszne i zdrowe gofry, które po upieczeniu przez ciocię Marysię mogliśmy zjeść na podwieczorek. Pyyyycha!

Grupa Skakanka i Wyliczanka udały się na Arenę stoczyć bój o puchar Sportowego Zajączka. Wzięliśmy udział w 10 konkurencjach sportowych, a w przerwach między konkursami bawiliśmy się przy dźwiękach muzyki wraz z Zającem.

W minionym miesiącu grupy Skakankę i Wyliczankę odwiedziła Pani z Fundacji Dziupla Inicjatyw Przyrodniczych. Dzieci podczas zajęć nauczyły się nazywać warstwy lasu, a także zapoznały się z różnego rodzaju gatunkami drzew i mieszkańcami lasu.

W tym miesiącu kolejny raz odwiedziły nas pieski podczas zajęć z Dogozabawą. Pani Ewelina tym razem przygotowała zajęcia kształcące orientację w schemacie ciała. Dzieci ułożyły obrazek pieska z geometrycznych elementów oraz zaznajomiły się z określeniami dotyczącymi jego wyglądu.

****************

W marcu dzieci obchodziły Dzień Morza. W tym dniu poznały morskie krajobrazy, zaznajomiły się ze zwierzętami zamieszkującymi morze i z tym, co można znaleźć na jego dnie. Od teraz wiedzą, że w morzu mieszkają nie tylko ryby, ale też inne gatunki zwierząt, i że trzeba chronić przyrodę morską, a także że woda w morzu jest słona.

****************

Na początku miesiąca po raz kolejny nasze przedszkole odwiedzili Państwo Ciekawscy. Przedszkolaki zapoznały się z różnego rodzaju pozytywkami. Wspólnie z Panią Wiosną naprawiły jej katarynkę, dzięki czemu wiosna mogła już u nas zagościć na stałe.

Z okazji Świąt Wielkanocnych, również do nas zawitał Zajączek. Był na tyle sprytny, że podrzucił nam prezenty, gdy byliśmy akurat na rytmice. Niczego nieświadomi wróciliśmy do sali, a tam wśród zabawek były ukryte paczuszki! Radości szukania nie było końca J

„Miesiąc szczególnego czytania”

Chcieliśmy bardzo serdecznie podziękować: mamie Marcina, Mili, Julki G., Magdy, Anielki oraz babci Julki M. za poświęcony czas i chęci, aby przeczytać dzieciom książkę.

Dziękujemy!!!