18kwi
logo_nowe2_cien

Luty 2017

Wycieczka

Ważnym wydarzeniem lutego była pierwsza, duża wycieczka do Groty Solnej, na którą przedszkolaki wybrały się autobusem. Choć sama jazda przez miasto była dla dzieci ciekawa, to zabawa w soli okazała się najlepszą częścią wyjazdu. Przez godzinę przedszkolaki bawiły się foremkami, samochodami i młynkami, wykorzystując sól w niecodzienny sposób. Do przedszkola wróciły zmęczone ale bardzo zadowolone.

Dzień Dinozaura

Najmłodsze grupy obchodziły w lutym Dzień Dinozaura. Temat okazał się trafem w dziesiątkę – każde dziecko było bardzo zaciekawione tematem i miało do opowiedzenia wiele ciekawostek. Większość przedszkolaków przyniosła też sporą ilość materiałów – były książki, pluszaki, kolorowanki, figurki oraz przeróżne zdjęcia, które porównywaliśmy ze sobą i nazywaliśmy. Każdy otrzymał również do ułożenia dino puzzle, a później klamerki, które przyczepialiśmy do grzbietów małych dinozaurów, doskonaląc umiejętność liczenia. Na koniec wykonaliśmy skamielinę z masy solnej.

Tydzień Kolorów

Podczas tygodnia zabawy z kolorami, grupa Skakanka robiła różne eksperymenty, dzięki którym dowiedzieliśmy się, jakie kolory trzeba połączyć, aby powstał inny, co się stanie z plamą farby, gdy dmuchniemy na nią poprzez słomkę oraz jak można wytworzyć “wulkan” przy odrobinie wody i płynu do naczyń. Zabawom nie było końca

Dzień Kota

17 lutego grupa Skakanka i Wyliczanka świętowała Światowy Dzień Kota. Tego dnia przedszkolaki zamieniły się w mruczące kotki. Każdy miał wąsy i ogonek, piliśmy mleko z miseczki, wykonaliśmy kocie maski, a na koniec przejechaliśmy miauczącym pociągiem

Ciekawscy

Podczas ostatniego spotkania z Państwem Ciekawskim, przedszkolaki wraz z Podróżnikiem Maurycym wybrały się do zoo. Nie było to jednak zwyczajne zoo. Zadaniem przedszkolaków było wypuszczenie “zwierząt” z klatek i odgadnięcie ich nazw na podstawie tańca nowoczesnego oraz muzyki. Ta podróż była niezwykle ekscytująca i wszystkim dzieciom bardzo się podobała

Dzień Pizzy

W lutym przedszkolaki obchodziły Dzień Pizzy. W tym dniu dzieci zostały zaznajomione ze sposobem wyrobu i tradycją wypieku pizzy oraz miały okazję zobaczyć jak funkcjonuje pizzeria. W tym celu wybrały się do pizzerii Domino’s na Polance. Ważnym punktem wycieczki było własnoręczne przygotowanie pizzy i jej degustacja.

Dogozabawa

W lutym na zajęciach z dogozabawy dzieci miały okazję poznać budowę ciała psa oraz zauważyć jego mięśnie. Doskonaliły też sprawność własnego ciała podczas przechodzenia przez specjalny tor przeszkód.

Mali Kucharze

Warsztaty kulinarne z firmą Pyszoty były w lutym dla naszych przedszkolaków okazją do poznania różnych rodzajów herbat i ich degustacji. Dzieci przygotowały herbatę, poczuły zapach jej liści oraz zostały zapoznane z miejscami, gdzie się ją hoduje i zbiera.