08maj

Kwiecień 2017

URODZINKI

W tym miesiącu odbyły się urodzinki dzieci urodzonych w kwietniu. Jubilaci otrzymali przepiękne korony oraz prezenty. Zarówno grupy maluchów jak i starszaków bawiły się wyśmienicie!

DOGOZABAWA

Kwietniowe zajęcia z dogozabawy były dla naszych Przedszkolaków bardzo ciekawe. Dzieci mogły spokojnie poznać pieski oraz pobawić się z nimi, a także odrysować ręce swoje oraz psa.

Dzień Tańca

28.04 Skakanka i Wyliczanka świętowała Narodowy Dzień Tańca. Tego dnia towarzyszyła nam radosna muzyka, a dzieci nauczyły się układu tanecznego do piosenki “Toca, toca”. Brawo dla roztańczonych przedszkolaków!

PAŃSTWO CIEKAWSCY

Tym razem spotkanie z Państwem Ciekawskim przybliżyło dzieciom instrument o dziwnie brzmiącej nazwie: marimba. Przedszkolaki dowiedziały się, jak brzmią te duże cymbałki i jakich ma ten instrument kuzynów w Polsce.

MUZEUM PSZCZELARSTWA

W tym miesiącu dzieci wybrały się na wycieczkę do Muzeum Pszczelarstwa w Swarzędzu. Wzięły tam udział w warsztatach wielkanocnych – malowały jajka i szukały prezentu od Zajączka. Elementem wycieczki było też zwiedzanie ekspozycji na temat pszczół i oglądanie wyrobu wiklinowych koszy, a także zwyczaju zdobienia palm wielkanocnych.

TEATR „GARGULEC”

Nasze Przedszkole odwiedził z wizytą Teatr Gargulec. Tym razem kolejne przedstawienie jakie zaproponowali aktorzy było związane z ekologią. Dzieci dowiedziały się, że las jest środowiskiem życia wielu gatunków roślin i zwierząt oraz że nie powinno się go zaśmiecać.

PRZYGOTOWANIA DO ŚWIĄT

Kwiecień był dla naszych Przedszkolaków okresem intensywnych przygotowań do Świąt Wielkanocnych. Dzieci wykonywały w tym czasie ozdoby wielkanocne, poznawały tradycje związane z tym okresem oraz słuchały opowieści i zagadek na ten temat.

WYCIECZKA DO PRACOWNI LUTNICZEJ

W minionym miesiącu grupa Wyliczanka wybrała się na długo wyczekiwana wycieczkę do Pracowni Lutniczej. Na miejscu dzieci miały okazje dowiedzieć się jak powstają instrumenty strunowe oraz ile pracy trzeba wykonać aby powstały m.in skrzypce. Po obejrzeniu wielu instrumentów (w tym również wykonanych ze skorupy żółwia) oraz pożegnaniu się z Panem Lutnikiem. Następnie grupa wybrała się na Stary Rynek aby obejrzeć trykające się koziołki i przypomnieć sobie historie poznańskich koziołków. Przy okazji odwiedziliśmy wielkanocny targ, który odbywał się na Starym Rynku.

WIZYTA ZAJĄCZKA

W połowie kwietnia do dzieci przyszedł także Zajączek. Każda z grup oczekiwała na jego przyjście w inny sposób. Wszystkie jednak odpowiednio zasłużyły na otrzymane piękne prezenty. Radości i ekscytacji jakie towarzyszyły szukaniu upominków nie było końca!

WARSZTATY KULINARNE

Warsztaty kulinarne przygotowane przez panią Weronikę były dla dzieci okazją do wykonania owocowych koreczków. W tym celu kroiły one owoce i układały własne kompozycje, samemu dobierając smaki.