06paź

Październik 2016

Dzień Pyry Poznańskiej – jak na Poznań przystało, świętowaliśmy Dzień Pyry.Przedszkolaki poszukały ukrytych ziemniaków w sali, porównały ich wielkość i kształt, a także poznali różne nazwy pyry, takie jak: ziemniak, kartofel czy bulwa. Na koniec Ciocie wzięły udział w najszybszym obraniu ziemniaka, a dzieci robiły stempelki

Dzień Kiszonego Ogórka – czyli wielkie kiszenie ogórków w naszym przedszkolu. Dzieci umyły ogórki, dowiedziały się co powinno się znaleźć  w słoiku oprócz ogórków, a po ukiszeniu mogły zabrać własny słoiczek do domu i skonsumować swoich wyrobów. Doszły nas słuchy, że wyszły całkiem smaczne

Grupa Wyliczanka i Skakanka przywitały Panią Jesień w Parku Sołackim. Oglądaliśmy spadające liście, zmieniającą się przyrodę wraz z nową porą roku i szukaliśmy skarbów jesieni. Udało nam się zebrać całkiem pokaźną kolekcję żołędzi i liści.

Dzień Przedszkolaka – przyszedł długo oczekiwany dzień, czyli dzień wszystkich przedszkolaków! Przy akompaniamencie muzyki, wśród balonów i serpentyn świętowaliśmy ten dzień. Nie zabrakło zawodów, konkursów, tańców i oczywiście malowania twarzy! Uśmiech dzieci był pięknym podziękowaniem za ten dzień

Światowy Dzień Pierwszej Pomocy

Z okazji Dnia Pierwszej Pomocy, gr. Wyliczanka i Skakanka zamieniły się w „ratowników”. Dzieci uczyły się prawidłowego zakładania bandaży, usztywniania ręki i nogi podczas złamania, a także tamowania krwotoków. Niektórzy z tych zajęć wyszli nieźle „poobijani”

Ostatniego dnia września świętowaliśmy w naszym przedszkolu Dzień Chłopca. Najpierw złożyliśmy wszystkim chłopcom życzenia, odśpiewaliśmy sto lat, a następnie dziewczynki wręczyły swoim kolegom drobne upominki i wspólnie się bawiliśmy i wykonywaliśmy różne ciekawe zadania wymyślone przez Ciocie. Mamy nadzieję, że na Dzień Kobiet chłopcy będą równie pomysłowi

Wycieczka do apteki

Najstarsze dzieci z przedszkola (Skakanka i Wyliczanka) odwiedziły Aptekę w Szpitalu im. Strusia. Dzięki uprzejmości jednej z mam, mogliśmy poznać aptekę od zaplecza, zobaczyć miejsce, gdzie robi się leki, a także stanąć za kasą. Jeszcze raz dziękujemy za tę wspaniałą możliwość.

13 września przedszkolaki z grup Układanka i Malowanka obchodziły Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej. Na początku poznały historię smutnego Smoka, który nie wiedząc jak myć zęby, dorobił się kilku sporych dziur i porozmawiały o konsekwencjach zaniedbywania higieny jamy ustnej. Ćwiczyły też szczotkowanie zębów na specjalnym modelu szczęki.

We wrześniu odbyły się również warsztaty „Mały szef kuchni”. Przedszkolaki ze wszystkich grup wcieliły się w kucharzy i przygotowały na podwieczorek owocowe lody, żegnając tym akcentem lato. Dzieci powtórzyły nazwy owoców, dowiedziały się także do czego służy blender i jak z niego korzystać. Chociaż zblendowanie zamrożonych owoców było nie lada wyzwaniem, końcowy efekt wynagrodził wszelkie niedogodności.

Początek roku obfitował również w wiele imprez, ułatwiających integrację dzieci. Obchodząc urodziny przedszkolaków, mających swoje święto w sierpniu i we wrześniu, dzieci bawiły się między innymi chustą KLANZA i tańczyły do znanych im utworów, a na podwieczorek zajadały się pysznym tortem.

23 września odbył się w przedszkolu Pierwszy Dzień Jesieni, który dzieci z grup Malowanka i Układanka miały okazję przywitać wielozmysłowo. Przedszkolaki zobaczyły jak wyglądają dary jesieni: kasztan, żołądź, jarzębina, szyszka i jesienne liście, a potem sprawdziły ich twardość i zapach oraz fakturę. Po zajęciach natomiast, udały się na spacer w poszukiwaniu oznak jesieni i mimo utrzymującej się, letniej pogody, znalazły ich całkiem sporo!

Grupy Malowanka i Układanka obchodziły we wrześniu Dzień Postaci z Bajek. Dzieci przyniosły swoje ulubione książki i bajki oraz przebrały się za swoich ukochanych bohaterów. W sali nie zabrakło księżniczek, wróżek, motyli i superbohaterów. Całość uzupełniła wspólna zabawa i tańce.